Optimizéry výkonu SolarEdge S-Series

Bezpečné poskytování maximálního výkonu

V roce 2006 společnost SolarEdge představila nové řešení pro optimalizaci získávání stejnosměrné energie , což navždy změnilo způsob, jakým se získává energie z fotovoltaických systémů. Propojení optimizéru s každým FV modulem umožňuje maximální výrobu energie a současně zaručuje i vyšší bezpečnost systému.

Nové optimizéry výkonu SolarEdge S-Series nyní mění pravidla hry v obchodě Solarity.

Optimizéry výkonu SolarEdge S-Series obsahují patentovanou technologii SolarEdge Sense Connect, která zvedá laťku v oblasti bezpečnosti FV systémů. Tyto inovativní optimizéry výkonu jsou vyvinuty tak, aby detekovaly přehřátí FV konektoru, ať už v důsledku vadné instalace nebo jiných důvodů, a předcházely tak případným elektrickým výbojům nebo poškození konektoru. Další vylepšení instalace optimizérů výkonu znamenají, že je ještě snazší extrahovat maximální množství energie z každého FV modulu.

    • SafeDCTM: Zajišťuje snížení stejnosměrného napětí na úroveň bezpečnou pro dotyk během výpadku sítě nebo při vypnutí střídače, a to až na dobu pěti minut.
    • Sense Connect: Patentovaná technologie detekuje vadné zapojení, které může potenciálně způsobit elektrický oblouk.
    • Rychlé vypnutí: Umožňuje rychlé vybití vodičů na bezpečnou úroveň napětí do 30 sekund.
    • Prevence poruchového oblouku: Detekce a ukončení elektrického oblouku prostřednictvím automatického vypnutí střídače.  
    • Monitorování na úrovni modulů: Zasílá automatická upozornění na systémové poruchy, čímž pomáhá předcházet potenciálním bezpečnostním rizikům.

SolarEdge – zatím nepokročilejší optimizéry výkonu

Jsou chytré

Pokud je v konektoru detekována tepelná událost, chytré optimizéry výkonu S-Series automaticky upozorní instalačního technika a v případě potřeby zahájí vypnutí systému. Instalační technik pak může okamžitě určit vadný konektor a zabránit tomu, aby se takové události vyvinuly v bezpečnostní riziko. Včasná detekce a prevence znamenají skutečné úspory ohledně provozu a údržby. Řada S-Series je také připravena na budoucnost a zvládne tak technologické požadavky dnešních i budoucích fotovoltaických modulů.

Jsou jednoduché

Nový a vylepšený design kabelů znamená snadnější instalaci. Se třemi krátkými kabely a jedním dlouhým zůstávají konektory blíže k optimizéry výkonu a „vznáší se“ ve vzduchu, což minimalizuje vystavení poruchám izolace, které mohou být způsobeny vlhkým prostředím. Také jsme modelovou řadu optimizérů SolarEdge zjednodušili pomocí optimalizované sestavy, která usnadňuje navrhování, řazení a skladování.

Jsou bezpečné

Sense Connect je patentovaná technologie navržená tak, aby předcházela výskytu elektrických oblouků. Připojení jsou nepřetržitě monitorována za účelem detekování nestandardního chování konektoru a v případě potřeby vypnutí střídače, aby se předešlo vzniku elektrického oblouku a poškození konektoru. Tato zvláštní úroveň ochrany překračuje i ty nejpřísnější standardy ohledně detekce oblouku. SolarEdge SafeDC™ automaticky vypne stejnosměrné napájení modulu během vypínání střídače nebo sítě a stejně jako dříve je zabudován do modelů S-Series.

Jak SolarEdge Sense Connect funguje?

s-series-icon-1

Citlivost

rozpozná abnormální
teplotu konektoru

s-series-icon-2

Reakce

Střídač přestaneí
vyrábět energii

s-series-icon-3

Identifikace

Monitorovací rozhraní.
Pozice konektoru je
viditelná na schématu

s-series-icon-4

Oznámení 

Monitoringová aplikace.
Oznámí instalatérovi problém
včetně polohy zařízení

Představení nových optimalizátorů výkonu S-Series pro rezidenční instalace

Výjimečná účinnost s řadou S-Series

Stejně jako všechny optimizéry výkonu značky SolarEdge je řada S-Series výjimečně účinná (99,5 %), což umožňuje majitelům nemovitostí vyrábět více energie. Díky zapojení modulů 1:1 a sledování maximálního bodu výkonu na každém modulu jsou ztráty zanedbatelné. A jako vždy, instalační technici a majitelé domů mají k dispozici monitorování výkonu na úrovni modulů v reálném čase, které je dostupné odkudkoliv pomocí aplikací SolarEdge.

Co nabízí Sense Connect instalačním technikům

s-series-icon-5

Detekce potenciálních
teplotních alertů

s-series-icon-6

Identifikace problému při
instalaci přímo na místě instalace

s-series-icon-7

Rychlá detekce problémů
v místě zapojení

s-series-icon-8

Automatické
vypnutí střídače

Výhody, které můžete od SolarEdge očekávat

   • Záruka 25 let na optimizéry výkonu 
   • Robustní a spolehlivá technologie 
   • Vestavěná pokročilá bezpečnost
   • Vyšší výroba energie

Další novinka od SolarEdge: SolarEdge Energy Net…již brzy